Bajnaiék intézkedéseivel dicsekszik Orbán az FT-ben
A Financial Times-nak írt cikkében több olyan lépést is felsorol Orbán Viktor kormányfő, amelyekről a Bajnai Gordon vezette „válságkezelő” kormány döntött.
A Financial Times-nak írt cikkében több olyan lépést is felsorol Orbán Viktor kormányfő, amelyekről a Bajnai Gordon vezette „válságkezelő” kormány döntött.
A nehéz helyzetben lévőkért ír e-mailt a miniszterelnöknek a Magyar Szociális Fórum.
"Orbán ellenőrzési étvágya" címmel kommentárt közölt pénteken a The Wall Street Journal (WSJ) című amerikai üzleti napilap európai kiadása.
"Az osztrák külügyminiszternek kereszténydemokrata politikusként meglenne a lehetősége komoly európai uniós közvetítőként működni a frontok között, hogy ne hagyja a modern Magyarországot ismét az elbizakodottság és a melankólia politikája között ingadozni" - olvasható a Format osztrák lap cikkében.
Kezdem azt hinni, hogy a miniszterelnököt félrevezetik. Különben aligha fogadkozna Orbán Viktor, hogy a magán-nyugdíjpénztári tagdíjakat és a pénztári vagyont nem fordítják folyó költségvetési kiadásokra. Pedig dehogynem.
Az ellenzéki párt hatszemközti megbeszélést javasol az érintetteknek, hogy az uniós elnökség sikere, valamint az ország maradék tekintélyének megőrzése érdekében többé ne forduljon elő, hogy a kormány, illetve a kormányfő szóvivője 24 órán belül két egymásnak szögesen ellentmondó nyilatkozatot tesz.
Ellentmondásos nyilatkozatok láttak napvilágot az elmúlt napokban a kormányzat részéről arra vonatkozóan, hogy a kormány kész-e a belföldön és külföldön is sokat bírált médiatörvény megváltoztatására vagy sem. Az államfő nyitott a változtatásra, a kormányfő viszont világossá tette: ez szerinte diszkrimináció lenne az országgal szemben. A külügyminiszter szintén arra utalt, hogy lehetséges a változtatás, de a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár korábban ezt kizártnak tartotta. Szijjártó Péter mindeközben a nyugati sajtónak ment neki.
Budapestnek meg kellene takarítania az Európai Bizottság idejét, és magától módosítania kellene a médiatörvényt - írta a Financial Times.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung csak szignóval jegyzett írása szerint hosszú távon nem kell aggódni a magyarországi média szabadsága miatt.
A médiatörvény elfogadása utáni éles reakciók a szöveg ismeretének teljes hiányán alapultak - fogalmazott Orbán a Financial Timesban, megismételve, hogy a jogszabály az uniós értékekre épül, és megfelel a XXI. század reformtörekvéseinek.
Az EU-elnökség előzetes közlése szerint megvitatják a médiatörvény körül kialakult helyzetet is.
A magyar államfő Széchenyi Istvánt idézve felhívta a figyelmet arra, hogy az igazán független gondolkodóknak nincs szükségük arra, hogy mások véleményére támaszkodjanak, hasonló tisztánlátást kívánt a külföldi újságíróknak.
Csaba László közgazdász az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: idén alapvetően a nemzetgazdasági egyensúly megőrzése a cél, és ez minden mást maga alá rendel.
A Reuters hírügynökség közel sem volt korrekt - mondta a köztévében a miniszterelnök szóvivője.
A tanácskozáson szó lesz a médiatörvényről és a körülötte kialakult helyzetről is.
Alaposan kioktatta a Hír Tv-t a brit The Economist hetilap, melyet a Fideszhez közel álló kereskedelmi televízió azzal gyanúsított meg, hogy manipulált egy Orbán Viktorról készült fotót. Az Economist cáfolta és visszautasította a vádakat, valamint közölte az eredeti és az általuk közölt fotót. Kiderült, hogy szó sincs manipulálásról, a fotó csak színkorrekción esett át. Az Economist válaszlevelének ezidáig nyoma sincs a Hír Tv honlapján.
Az európai uniós tagállamok vezetőinek nyersen Orbán Viktor értésére kellene adni, hogy rossz úton jár – tanácsolja a brit The Economist című lap.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök szerint hazánk a megújulás időszakát éli, a magyarok úgy tekintenek 2011-re, mint az ország megújulásának évére: most dől el, milyen lesz a következő tíz évük. Az Országházban a kormányfő úgy fogalmazott: "csodát nem tud tenni a magyar elnökség, de képes lehet megdörzsölni a palackot, amelyből ismét előbújhat a szellem, amelyet úgy hívnak, Európa megújulása".
Az Orbán-kormányt ért intenzív nemzetközi sajtóbírálatok nem egyenlők ugyan a nyugati országok vezetésének kritikáival, de szakértők szerint diplomáciai szinten mindenképpen visszaütnek.
Gyurcsány Ferenc blogjának idei első bejegyzésében röviden kitért a médiatörvényre és a Pirate Bay-re is.